Afis Ilie Stepan

Una dintre marile legende ale rock-ului românesc vine la UVT

20 NOIEMBRIE 2018

Una dintre marile legende ale rock-ului românesc vine la UVT

O nouă îndrăgită personalitate vine la Universitatea de Vest din Timișoara. Ilie Stepan, una dintre marile legende ale rock-ului românesc, se va întâlni cu studenții și cu timișorenii în cadrul seriei „Conferințele UVT”.

Ilie Stepan se va afla în mijlocul comunității UVT miercuri, 21 noiembrie, de la ora 18.00, ocazie cu care acesta își va lansa volumul „Șapte zile, plus una”.

Continuăm să promovăm adevăratele valori ale țării. De această dată, în mijlocul nostru se va afla o adevărată legendă a rock-ului românesc, un artist cu a cărui muzică rezonează mulți dintre noi. Ilie Stepan se alătură unui număr mare de personalități care au venit în fața studenților și a timișorenilor, pentru a împărtăși din experiența lor. Chiar săptămâna trecută, îndrăgitul actor George Mihăiță a făcut un adevărat spectacol la Universitate”, spune rectorul UVT, prof. dr. Marilen Gabriel Pirtea.

Intrarea la eveniment este liberă, în limita locurilor disponibile.

Vă așteptăm cu drag!

Distribuie acest articol